Merve Tanrıöver

Merve Tanrıöver

YAĞRIN MI, YAARIN MI, YOKSA YARIN MI

“Yarın”ı yazmayı dahi bilmeden bugünlere gelmiş ve üstelikte üniversite okuyor.Yarışma programlarına katılanların sergilediği tablolardan ötürü saç baş yolduran  dedikodusu bitemeyen eğitim sistemimizin son harikalarından birisini daha izleme sabrını gösterdik.

Sözde bilgi yarışmalarda sorulan sorulara ve verilen akıl sağlığımızı bozan cevaplarına baktığımızda, ya bunlar özellikle çıkartılıp  kanalın reytingi için kasıtlı yaptırılıyor.Ya toplum olarak kapkara bir cehalet deliğine yuvarlanıyoruz. Yada ne kadar çabalarsak çabalayalım  harbiden genler ağır bastığından toptan geri zekalıyız..

Dün tam da bugünkü  konumuza parmak basacak güzel bir yazı okudum.Sizlerle de paylaşmadan edemedim..Başka da bir şey demiyorum.

“Nasıl Geri Zekalı Olduk”

Binlerce yıldan sonra, gelişimini 50.000 yıl önce tamamlayan insanoğlu; beyin ve zeka olarak genetik değişimine uygun hızla gelişseydi şu anda galaksiler arasında seyahat ediyor olurduk.

– 2. Mısır İmparatorluğu dönemi fizikçi ve gök bilimci Kamose-Menes, anıt mezarların ve piramitlerin ölümden sonra, oralara gömülen kimseyi canlandırmayacağını söylediği için öldürüldü. Soyu devam etmedi.

-Antik Mısır’ın diğer bir filozofu Amentebat ”insanları mumyalayarak öbür dünyaya gönderemezsiniz” dediği için ailesi ile birlikte yok edildi. Soyu devam etmedi.

-Romalı Flavus Lucretius Claudius, matematikçi, gökbilimci ve filozof; Roma Tanrı’larının masal olduğunu söylediği için katledildi. Soyu devam etmedi.

-Antik Yunanlılar, devrin en büyük filozofu Sokrates’i 2500 yıl önce Yunan tanrılarına inanmadığı için öldürdüler. Soyu devam etmedi.

-Giardano Bruno, italyan filozof. Kapalı evren görüşünü ilk reddedenler arasında. Dünya güneş etrafında dönüyor dediği için Kilise tarafindan Roma’da diri diri yakıldı. Soyu devam etmedi.

-Sadece Avrupa engizisyon mahkemelerinde 50.000 aydın, düşünür, filozof, sanatçı yakıldı. Soyları devam etmedi.

-Paleolitik çağ’dan itibaren son 40.000 yılda istatistiksel olarak sayıları 143 milyon olarak hesaplanan üstün zekalı insan “Dinlere, Tanrı’lara, dogmalara, tabulara, masallara” inanmadığı için öldürüldü ve hiç birisinin soyu devam etmedi.

Soyları devam etseydi bugün dünya insan popülasyonunun %5’i değil %35’i üstün zekalı olacaktı. Öyle olunca; Endülüs ve İskenderiye kütüphaneleri yanmamış olacaktı. Bilim, sanat, felsefe üreten değerli insanlarla birlikte bugün fosil yakıt yakmadan daha temiz bir dünyada yaşıyor olacaktık. Bizim de zeka seviyemiz bugünkü aptal halimizle kıyaslanmayacak kadar yüksek olacaktı.

Akşam sokağa çıkınca birbirinize bakın, ve bilin ki hepimiz geride kalan düşük zekalı insanların torunlarıyız. Akıllı, üstün zekalı nesil tarih boyunca yobazlar tarafından öldürüldü. Akıllı ve zeki insanların genleri bize aktarılamadı…

GÜNÜN SÖZÜ

Dünyadaki nüfus sürekli artar; ama toplam zeka sabit kalır.
 John Murphy

TEBESSÜM

Adamın birinin yolda otomobili bozulmuş, dağ başında ortada kalmış. Açmış motor kapağını, arızanın nerede olduğunu anlamaya çalışıyor, birdenbire arkasından bir ses gelmiş:
 – Platine bak meme yapmıştır! Dönmüş bakmış bir eşek; Başka da kimseler yok, afallamış. Şaşkın şaşkın bakarken eşek tekrarlamış:
– Aptal aptal suratıma bakacağına, platine bak diyorum sana, meme yapmıştır. Adam bir eşeğin konuşabileceğine akıl erdiremediğinden dehşete düşmüş ve kaçmaya başlamış... Deliler gibi koşarken köylünün biri yolunu kesmiş:
 – Hayrola hemşerim, peşine ayı mı düştü?
 – Ne ayısı yahu arabam bozuldu... – Eeee? Bir eşek gelip konuştu.
 – Ne dedi?
 – Arıza platindendir, platin meme yapmıştır, dedi. Köylü başını sallayarak: – Dinleme sen onun lafını... O, otomobil motorundan değil, traktör motorundan anlar! Ukalalık yapmış!

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yazarın Diğer Yazıları
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin