Hacı Öncebe

Hacı Öncebe

ZAYIFYACAĞIM DERKEN SAĞLIKTAN OLMAK

Sağlıklı zayıflama adı altında satışa sunulan hiçbir ürün güvenilir değildir kesinlikle. Sağlık doğada ham halde duruyor zaten. Zayıflamak için de iradeyi kontrol altında tutmak ve düzenli şekilde spor yapmak gerekir. Öyle aç kalmakla falan da kilo verilmez.Dengeli yemek önemli.Vücudun her besine ihtiyacı var. Öyle ekmeği çıkardım, şekeri çıkardım değil. Vücudun şekere de ihtiyacı var ama bunu meyveden almalı. Vücudun karbonhidrata da ihtiyacı var ama tüketimde belirli bir kaloriyi aşmamalı. Harcayamayacağınız kadar kalori tüketmeyin. Bunlar dengede tutulursa vücut gerekli enerjiyi de alır, metabolizma da hızlanır, kilo da verilir zaten. Öyle bir ürün alıp içeriğini bilmediğiniz, vücudunuzun o içerikteki herhangi bir maddeye alerji gösterip göstermeyeceğini bilmediğiniz şeylerle zayıflayabileceğinizi düşünmeyin kesinlikle. Emek olmadan, çaba olmadan, fedakarlık göstermeden kilo verilmez sağlıklı şekilde. O sözde kilo verdiren ürünler çok ciddi sonuçlar doğurabilir.

Aktarda satılanların çoğu bitkisel ürünlerdir. Çoğunlukla fayda sağlar ama dozunda ve gereken miktarda kullanıldığı sürece.Bazen bu bitkisel gıdaları gereğinden fazla ve sürekli kullanmak sakıncalı olabilir.Mesela sürekli kullanılan bitki çayları böbrek yetmezliği sorununa yol açabilir.

Aktarlara güvenmeyin diyemem. Güvenin ama doktora da bir danışın. Alerji durumunuz var mı öğrenin. Yani hayatınızı asla riske atmayın. Zayıflamak marifet değil zayıflayacağım diye aktarlara değil doktora gidin. İnanmayın her yazılana her söylenene. Biraz araştırın öğrenin.Her şeyin etkisinin güzel olduğu kadar yan etkisi de olabilir bunu bilin.Doktordan başkasının verdiği ilaçlara çok meyillenmeyin.Ben çok çok zor durumda olmadığım zamanlarda kendimi tutuyorum ve başkasından asla bilmediğim ağrı kesiciyi bile almıyorum. Ağrı kesici bile ne kadar tehlikeli sonuçlara yol açabiliyor. Biraz zeki olun sağlık konusunda sakın sakın.Tedbirli olun her zaman. Bir başkasına iyi gelen size iyi gelmeyebilir bunun bilincinde olun ona göre alın ne alıyorsanız.

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yazarın Diğer Yazıları
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin