Kısıtlamaya uyan yok!

Ölümcül virüs kol gezmeye devam ediyor. Son günlerde artan vakalar, artış gösteren ölümlere rağmen vatandaşlar kurallara uymuyor.
Kısıtlamaya uyan yok!

Koronavirüsle mücadelesi sürecinde başlatılan yeni kısıtlama kuralları her zaman olduğu gibi yine hiçe sayılıyor. Hafta sonu Gaziantep normal hafta sonlarını aratmayacak şekildeydi. Parklarda güneşlenenler, bakkala diyerek şehri tura atanlar, ellerinde tarla tapusuyla köylerine geziye gidenler, araçlarıyla geziye çıkanların her zaman olduğu gibi sayıları yine küçümsenmeyecek şekilde çoktu. 100. Yıl Atatürk Kültür Parkı’nda geziye çıkan vatandaşlar evlerine dönmeleri konusunda sadece uyarıldılar.

ÖLÜM KOL GEZİYOR!

Ölümcül virüse yakalananların sayısı her geçen gün artış gösterirken, Gaziantep’te hastanelerde ki yoğunluk oranı ise artmaya devam ediyor. Ölüme adeta meydan okuyan Gazianteplilerin bu konuda vurdumduymaz tavırları ise Gaziantep Valiliğini denetim noktasında çaresiz hale getiriyor. Kolluk kuvvetleri hafta sonu denetimlerini yine sürdürdü. Şehir merkezinde ki kavşaklarda ki araç yoğunluğu, parklarda ve caddelerde ki insan yoğunluğu kısıtlama günlerinde bile eksilmedi. Yaşanan bu durum karşısında ortaya konan kısıtlamaların hiçbir işe yaramayacağı görüşü hakim.

BAKAN SOYLU İSYAN ETTİ!

Hafta sonu denetimleri ve vatandaşların umursamaz tavırları karşısında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu isyan etti. Soylu, kısıtlama kararlarına uymayanlara kesinlikle taviz verilmeyeceğini dile getirdi. “Bakkala, markete gidiyorum' deyip tüm şehri gezmeye kalkan olursa buna kesinlikle müsaade etmiyoruz. Bu hakka girmektir. Bu hasta olanın sorumluluğunu almak, bunun vicdan azabıyla hem bu dünyada hem de öteki dünyada karşı karşıya kalmak demektir. Bu kadar basit” şeklinde konuşan Bakan Soylu, kolluk kuvvetlerinin amansız bir şekilde denetimlere imza atacağını kaydetti. Soylu açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

“Tüm gücümüzle sahada olacağız. Özellikle kısıtlamadan muaf kişilerin bu durumu kötüye kullanılıp kullanılmadığını gerekirse tek tek arkadaşlarımız kontrol edecekler. Sokağa çıkma kısıtlamasıyla ilgili kimsenin genel bir muafiyeti söz konusu değildir. Bu tarzdan muafiyetler, muafiyet nedeni, buna bağlı olarak zaman ve güzergahlarla sınırlıdır. Ben kamu görevlisiyim, ben avukatım, ben mali müşavirim, muhasebeciyim, ben çiftçiyim' deyip, gün boyu kısıtlamalardan muaf olduğunu sanan, istediği yere istediği gibi gidebileceğini zannedenlere yönelik denetimlerimiz artacak.”

GÜNDEM
Sabiha Nigar Kocaman
18.04.2021

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin