PANDEMİNİN KAHRAMANLARI!

Tam kapanma önlemleri kapsamında Gaziantep Valiliği kamu ve özelde çalışan sağlık görevlilerinin kimlik kartlarıyla özel bir belgeye gerek kalmadan çalıştıkları kuruma gidip gelebileceklerini açıkladı.
PANDEMİNİN KAHRAMANLARI!

Gaziantep’te tam kapanma tedbirleri üst seviyede sürüyor. Çalışma alanlarında yer alan vatandaşlar kendileri için hazırlanan izin belgeleriyle ile işyerlerine gidip gelirken, kurallara uymayan onlarca vatandaşa ise cezai işlem uygulanıyor. Bu süreçte kamu veya özel sağlık alanlarında çalışan kişilerden özel çalışma belgesi istenilmeyeceği açıklandı. Gaziantep Valiliği sağlık çalışanlarının kendi kurum kimlikleriyle işyerlerine gidip gelebileceklerini açıkladı.

ONLARA ÇOK ŞEY BORÇLUYUZ

Koronavirüsün ülkemizde ilk görüldüğü andan itibaren canla başla mücadele veren sağlık personelleri tam kapanma sürecinde de aynı fedakârlıkla çalışmalarını sürdürüyor. Pandemi sürecinde koronavirüs vakalarının iyileşmesinde öncü olan ve hastaların bir an önce sağlıklarına kavuşmaları için yoğun mücadele veren sağlık çalışanları zor şartlar altında görevlerine yerine getirmeye çalışıyorlar. İşte bu süreçte görevlerini en iyi şekilde yerine getirmeleri için Gaziantep Valiliği sağlık personelleri için gerekli her şeyi yapıyor. Son olarak sağlık personelleri için özel çalışma izin belgesine yer olmadığını açıklayan Gaziantep Valiliği şu ifadelere yer verdi;

“Değerli Kamu / Özel Sağlık Çalışanları, Sokağa çıkma yasağı olduğu günlerde çalışması gereken sağlık personeli için izin belgesine gerek duyulmamaktadır. Kurum kimlik belgesi yeterlidir. Kurum kimliği görev yeri ile ikamet arasında geçerli olup farklı lokasyonları kapsamamaktadır.”

“YAŞLI VE İHTİYAÇ SAHİBİ KOMŞULARINA DESTEK OLUN”

Gaziantep İl Sağlık Müdürlüğü ise pandemi sürecinde uygulanan tam kapanma nedeniyle vatandaşlardan ihtiyaç sahibi komşularına destek olunması çağrısında bulunuldu. Yalnız yaşayan, yaşlı insanlara da destek olunmasını isteyen Gaziantep İl Sağlık Müdürlüğü’nden şu açıklama yapıldı;
“Komşularınızla birbirinize ev ziyaretine gitmeyin. Yalnız yaşayan, yaşlı veya ihtiyacı olan komşularınıza destek olmanız gerekirse maske, mesafe, temizlik kurallarına mutlaka uyun.”

GÜNDEM
Aysu Yıkmış
3.05.2021

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin